![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
WATCHES & CLOCKS / Table clock / Table clock 9952004
*
nr 995 2004
TABLE CLOCK
Junghans, 1960s, length: 53 cm,
Junghans, 1960-tal, längd: 53 cm
Estimate:
600
Sold:
SEK 800
Auction date:
Monday November 16 2015
at 18:42:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/11 19:32:13
1
100 kr
9/11 15:32:33
2
500 kr
15/11 10:44:04
3
450 kr
15/11 10:44:04
2
500 kr (Robot)
15/11 10:44:24
3
600 kr
16/11 17:09:21
3
700 kr
16/11 18:17:49
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsklocka bordsur junghans klocka
-
5056 MANTELPIECE CL..
Mässing och sten. Height: 48cm, saknar pieces.
Present: SEK 1100
Auction ends
today
17 juni at 19:57
-
5110 TABLE CLOCK
Ny-Louis seize, around year 1900, marble. Length: ..//
Auction ends
today
17 juni at 19:01
*
TABLE CLOCK
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 995 2004
TABLE CLOCK
Junghans, 1960s, length: 53 cm,
Junghans, 1960-tal, längd: 53 cm
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 800 |
Auction date: |
Monday November 16 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
6/11 19:32:13 | 1 | 100 kr |
9/11 15:32:33 | 2 | 500 kr |
15/11 10:44:04 | 3 | 450 kr |
15/11 10:44:04 | 2 | 500 kr (Robot) |
15/11 10:44:24 | 3 | 600 kr |
16/11 17:09:21 | 3 | 700 kr |
16/11 18:17:49 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.![](/tema/themes/{4DA5D93D-6076-4463-A034-4B9C879FD2C4}_183x97.jpg)
Read more about 50/60-tal
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsklocka bordsur junghans klocka
-
5056 MANTELPIECE CL..
Mässing och sten. Height: 48cm, saknar pieces.
Present: SEK 1100
Auction ends
today
17 juni at 19:57 -
5110 TABLE CLOCK
Ny-Louis seize, around year 1900, marble. Length: ..//
Auction ends
today
17 juni at 19:01